Na inaugurację nowego roku przedszkolnego, na placu zabaw postawiliśmy zamek dmuchany. Dzieci „bez wytchnienia” mogły korzystać z jego atrakcji. Na kolejny zamek, tym razem musimy poczekać do wiosny.

W dniu 23 września wszystkie grupy przedszkolaków „Biedronki”, „Smerfy” i „Skrzaty” pojechały na wycieczkę autokarową do krakowskiego ZOO. Dzieci w trakcie spaceru uczestniczyły w karmieniu fok, zobaczyły jak wysokie mogą być żyrafy, starym zwyczajem wymieniły spojrzenia z tygrysem, lwem i panterą, wszyscy bez wyjątku zwiedzili pawilon nocnych zwierząt, a na sam koniec uczestniczyły w obiedzie afrykańskich słoni.

 

W dniu 25 września zorganizowaliśmy „Dzień pieczonego ziemniaka”. Na początku na przedszkolnym placu zabaw dzieci pod baczną opieką pań opiekunek wrzuciły do specjalnie przygotowanego kotła ziemniaki, które po pewnym czasie upiekły się i były gotowe do spożycia. Następnie wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w konkursach : rzucanie pyrą do celu, spacer z ziemniakiem na łyżce oraz szukanie ukrytych warzyw. Na sam koniec grupa Skrzatów przygotowała specjalną ziemniaczaną figurkę. Pogoda była iście jesienna, jednak nikogo to nie zaskoczyło gdyż nasze zuchy były doskonale przygotowane – miały kurtki przeciwdeszczowe i obuwie „kaloszowe”.

 

Leave a Comment