W dniu 2 października w ramach Światowego Dnia Uśmiechu wspólnie z wszystkimi przedszkolakami postanowiliśmy promować hasło „Śmiech to zdrowie”. W tym celu, wszystkie dzieci w trakcie spaceru wręczały spotkanym osobom „UŚMIESZKI” specjalnie przygotowane przez dzieci naklejki promujące uśmiech i dobry nastrój. Ponadto, dzieci przez cały dzień uczestniczyły w zabawach w trakcie których wszystkim towarzyszył uśmiech.

 

W dniu 16 października do naszego przedszkola z wizytą przybył teatr EDEN z przedstawieniem „Historia Daniela w jaskini Lwów”. Spektakl uczy, że człowiek dobry, sprawiedliwy i uczciwy jakim był Daniel może zostać solidnie wynagrodzony za swoje postępowanie. Aktorzy zwrócili dzieciom uwagę, że człowiek, który kłamie będzie musiał ponieść konsekwencje swojego czynu.

 

20 października zorganizowaliśmy Dzień Kulinarny. W tym dniu do przedszkola zaprosiliśmy specjalnych gości. Pani Pani Anna Sławecka – technolog żywienia, opowiedziała dzieciom o zasadach zdrowego odżywiania się i wspólnie z nimi zbudowała piramidę zdrowego żywienia. Następnie, odwiedził nas pan Gerard Leśniak, kucharz z firmy cateringowej dostarczającej posiłki do naszego przedszkola, który wspólnie z dziećmi stworzył deser owocowy. Wszystkim bardzo smakowało.

Leave a Comment