Co planujemy w marcu?

* w dniu 1 marca wyjeżdżamy do Teatru Groteska na przestawienie pt. “Kto pocieszy pechowego nosorożca”. Jest to mądre, zabawne i wzruszające przedstawienie o skutkach tego, gdy za wszelką cenę próbujemy sprostać karkołomnym wyzwaniom.

* w dniu 5 marca, w przedszkolu w godzinach przedpołudniowych odbędzie się Zabawa Karnawałowa. Prosimy Państwa o stroje karnawałowe dla swoich dzieci. Po imprezie organizator będzie wykonywał zdjęcia. Dalsze informacje dot. ewentualnego zakupu przez Państwa zdjęć/albumu, przekażę po 5 marca.

* w dniu 19 marca w przedszkolu odbędą się warsztaty chemiczne. Z wizytą do placówki przybędzie Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak, która wspólnie z naszymi przedszkolakami przeprowadzi zajęcia chemiczne. Bedą eksperymenty chemiczne, naczynia laboratoryjne i czarodziejskie odczynniki.

* w dniu 20 marca do przedszkola przybędzie fizjoterapeuta z Kopalni Soli w Wieliczce. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedzą się między innymi :
?Jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień?
?Na czym polega sztuka prawidłowego oddychania?
?Co to właściwie jest alergia?
?Jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma czyste powietrze?
?Jak działa nasz układ oddechowy i jak o niego dbać?
Projekt przygotowany przez Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” realizowany jest cyklicznie od 2017 roku. W marcu odbywa się edycja wiosenna, natomiast w październiku edycja jesienna. Projekt jest skierowany do przedszkoli i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, aktywności fizycznej, dbałości o zdrowie, kształtowanie właściwych postaw i nawyków prozdrowotnych.