* 1 lutego, w Klubie Sportowym Wieliczanka, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w uroczystości.

* w dniu 7 lutego z wizytą do przedszkola przybył Teatrzyk Latający Kapelusz z Wieliczki,
z przedstawieniem pt. “Architekt szczęścia”. Niespełna godzinne widowisko, które w pouczający i zarazem wesoły sposób przedstawiło dzieciom czym jest szczęście i jak jest ono postrzegane. Tytułowy architekt wraz z pomocą Aniołka Tomka odwiedzili wiele miejsc, aby pomóc napotkanym bohaterom odnaleźć definicję szczęścia. Puentą przedstawienia jest to, że dobra materialne dają tylko pozorne szczęście, a czas spędzony z bliskimi, spotkania w gronie rodzinnym, czy też nowi przyjaciele są najcenniejszymi wartościami w naszym życiu.

* w dniu 13 lutego, dzieci z grupy Smerfów wspólnie z Panią Joanną i Małgosią udały się do osiedlowej biblioteki. Na miejscu Pani bibliotekarka przypomniała zasady właściwego zachowywania się
w bibliotece. Opowiedziała w jaki sposób można wypożyczyć lekturę oraz przypomniała, że wypożyczone książki zawsze należy oddawać w terminie.

* w dniu 14 lutego dzieci z grupy Skrzatów odwiedziły Gabinet Dentystyczny.

* w dniu 20 lutego dzieci z najstarszej grupy, jak co roku, udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 4 w Krzyszkowicach. Zapoznały się z bazą szkoły, salą lekcyjną, gdzie mogły usiąść w ławce szkolnej, zobaczyły salę gimnastyczną oraz zapoznały się z szatnią, która diametralnie różni się od naszej przedszkolnej.

* w dniu 20 lutego do przedszkola z wizytą przyszła Pani stomatolog Anita Nawrocka. Opowiedziała dzieciom jak należy dbać o ząbki. Jednak, tak naprawdę nie miała zbyt wiele do powiedzenia, gdyż nasze przedszkolaki wszystko doskonale wiedzą –  że ząbki należ myć po każdym posiłku albo przynajmniej dwa razy dziennie, że nie należy jeść zbyt dużo słodyczy oraz to, że co jakiś czas należy pójść do dentysty aby sprawdzić czy ząbki nadal są zdrowe. Na sam koniec spotkania, dzieci uczestniczyły we fluoryzacji.

* natomiast w dniu 27 lutego dzieci z grupy Skrzatów, wspólnie z Paniami Iwoną i Marzeną udały się, podobnie jak kilka dni wcześniej Smerfy, do osiedlowej biblioteki. Tematyka zajęć była podobna.