– w dniu 10 kwietnia, w przedszkolu gościliśmy doktora Wojciecha Serednickiego.
Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdrowotnych tj.: zdrowego odżywiania się, korzystania z ruchu na świeżym powietrzu, uprawiania sportu, dbania o czystość i higienę osobistą, jak i przestrzegania zakazu samodzielnego zażywania leków. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca lekarza i zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim.

– w dniu 17 kwietnia, w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne, których tematem były Święta Wielkanocne. Dzieci wykonały m.in. baranki, kurczątka z włóczki, pisanki i inne ozdoby wielkanocne.

– 18 kwietnia z wizytą do przedszkola przybył Teatrzyk EDEN z przedstawieniem “Ukryte Bogactwo”. To opowieść o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu. Mali widzowie przekonali się, że nie jest to złota szata, czy skarby gromadzone wokół siebie, lecz miłość, szacunek i wzajemna pomoc.

– 25 kwietnia przedszkolaki z grupy Smerfów i Skrzatów uczestniczyły w wycieczce do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Dzieci dowiedziały się jaką wartość miała dawna biżuteria oraz jak dawniej tworzono ich imitacje. Jednym z etapów zajęć było malowanie i komponowanie korali. Własnoręcznie wykonane prace dzieci zabrały ze sobą, będą prezentem dla Mam, w dniu Ich święta.