W dniu 11 maja 2018 roku w przedszkolu, w grupie Skrzatów gościł tatuś Stasia S., który pracuje na platformie wiertniczej gdzie wydobywa się gaz i ropę naftową. Dzieci miały możliwość poznać niezwykle ciekawy zawód. Podczas spotkania prowadzący zaprezentował różne przyrządy, którymi na co dzień posługuje się w pracy oraz pokazał dzieciom zdjęcia obrazujące miejsce swojej pracy.

W maju, przedszkolaki z grupy Skrzatów uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych w klasie I c szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce, gdzie zostały bardzo miło przyjęte przez uczniów. Przyszli pierwszoklasiści mieli możliwość uczestniczyć w lekcji języka polskiego, usiąść w ławce … i pisać kredą po tablicy. Dziękujemy za miłe spotkanie.

W dniu 23 maja odbyliśmy kolejne spotkanie w bibliotece w Krzyszkowicach. Tym razem poznawaliśmy przygody “Martynki” Gilberta Delahaye i Marcela Maliera. W zajęciach uczestniczyły dzieci w grupy Skrzatów. natomiast w bibliotece na os. Kościuszki, dzieci z grupy Smerfów uczestniczyły w warsztatach z okazji Dnia Mamy i Taty.

W dniu 25 maja z okazji Dnia Dziecka, uczestniczyliśmy w wycieczce do Rancho Pasja. Do dyspozycji naszych przedszkolaków były : dmuchańce, suchy basen z piłeczkami, dwu-poziomowy pawilon przygód, tor łuczniczy, tyrolka, magiczna sieć, krecik, dwa batuty, tor przeszkód, zakręcona zjeżdżalnia, karuzela, mini ścianka wspinaczkowa, huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnia prosta. Wszystko odbywało się pod bacznym okiem instruktorów, animatorów i opiekunów przedszkola. Zabawom nie było końca.

Święto Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu, jak co roku obchodziliśmy bardzo uroczyście. Dzieci z grupy Biedronek, Smerfów i Skrzatów zaprezentowały wiersze, piosenki okolicznościowe oraz inscenizację słowno muzyczną “Na Krakowskim Rynku”. Na sam koniec występu był pokaz tańca nowoczesnego przy asyście pani Oli – instruktorki tańca, która naszych przedszkolaków uczy już kilka lat.