Teatr Eden, gościł w naszym przedszkolu w dn. 5.04.2018r. z przedstawieniem p.t. “Odważny pastuszek”. Była to opowieść o dzielnym chłopcu, który posiadał wyjątkowy talent – swoim śpiewem potrafił zmiękczyć najtwardsze serca. Pastuszek mimo tego, że nikt w niego nie wierzył udowodnił, że każdy może osiągnąć swój cel odwagą, talentem i ciężką pracą. Przedstawienie miało wiele walorów wychowawczych.

 

…Poznajemy zawód fryzjera.

W dn. 7.04.2018r. gościliśmy w przedszkolu panią Agnieszkę Rusin – właściciela salonu “Kataluna” w Wieliczce, która wraz ze swoją asystentką przybliżyła dzieciom zawód fryzjera. Był pokaz i modelowanie fryzur oraz fantazyjnych warkoczy. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia i przybory niezbędne w zawodzie fryzjerskim. Dużo emocji wzbudził manekin fryzjerski na którym wirtuozi nożyczek doskonalą swoje umiejętności. Podczas spotkania wszyscy doskonale się bawili, mamy nadzieję, że na kolejną wizytę u fryzjera nikogo nie trzeba będzie namawiać.

 

…Spotkanie z zespołem regionalnym Raciborsko.

W dniu 11.04.2018r. w ramach realizacji programu z zakresu edukacji regionalnej gościliśmy w naszym przedszkolu Zespół Pieśni i Tańca “Raciborsko”. Spotkanie miało charakter artystyczno – edukacyjny.

Goście zaprezentowali taniec i śpiew piosenek regionalnych, a przedszkolaki poznały historię zespołu i wygląd stroju regionalnego. Wspólnie oglądaliśmy albumy prezentujące dorobek zespołu. Na zakończenie zatańczyliśmy krakowiaka i zaśpiewaliśmy piosenkę “Hej na krakowskim rynku”.

 

…Teatr i my.

16 kwietnia uczestniczyliśmy w VI Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych “Teatr i my” z przedstawieniem p.t. “Na krakowskim rynku”, za które otrzymaliśmy wyróżnienie.

Głównym organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce we współpracy ze Stowarzyszeniem “Moje Krzyszkowice”. Przegląd odbył się na scenie w Domu Ludowym. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz krakowski Teatr Groteska.

Celem konkursu była: prezentacja dorobku amatorskich teatrów dziecięcych działających na terenie Gminy Wieliczka, pogłębianie edukacji teatralnej dzieci, kształtowanie postaw twórczych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości, rozbudzanie zainteresowań teatrem, integracja społeczności lokalnej, dbałość o kulturę słowa.

 

…Spotkanie ze stomatologiem

19 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu panią doktor Karolinę Szczudlik, spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak wielkie znaczenie dla zdrowia ma higiena jamy ustnej oraz zdrowe odżywianie.

Teorię dzieci zaliczyły na “piątkę” a pogadanka przeplatana była z ćwiczeniami praktycznymi. Pani stomatolog zmotywowała dzieci do konieczności systematycznej higieny jamy ustnej.

Serdecznie dziękujemy!

 

…Spotkanie z lekarzem

W dniu 23.04.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu bardzo ważnego gościa, panią doktor Alinę Sobczak. Celem spotkanie było propagowanie zachowań prozdrowotnych, tj.: zdrowe odżywianie. korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu. uprawianie sportu oraz dbałość o czystość i higienę osobistą, jak i przestrzeganie zakazu samodzielnego zażywania leków. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca lekarza i zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie z gościem. Na koniec pani doktor badała chętnie dzieci, sprawdzała gardła, słuchała bicia ich serduszka przez słuchawki lekarskie przełamując w ten sposób strach dzieci przed wizytą u lekarza

Przedszkolaki podziękowały pani doktor za przekazanie wielu cennych uwag na temat zdrowego trybu życia.

 

…Rewia na lodzie

Dzieci z naszego przedszkola wybrały się na jedyne w swoim rodzaju baśniowe widowisko w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, oparte na motywach baśni autorstwa J. Ch. Andersena “Królowa Śniegu”.

Doskonała oprawa muzyczna, choreografia, pełna indywidualnych popisów jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracja i gra światła wywarły ogromne wrażenie na dzieciach.

Zdjęcia to tylko… namiastka tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać w czasie trwającego przedstawienia.