* w dniu 4 listopada, w ramach poranka muzycznego, udaliśmy się do Muzeum Żup Krakowskich, na koncert w wykonaniu artystów
z Filharmonii Krakowskiej pt.”Nasi Bracia Słowianie”. Dzieci miały okazję skorzystania z komunikacji miejskiej i posłuchania pięknej muzyki.

* w dniu 7 listopada, dzieci z grupy Smerfów wraz z wychowawcami udały się do Solnego Miasta na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Dzieci pięknie się zaprezentowały w strojach galowych i brały czynny udział w uroczystości.

* w dniu 18 listopada – odbyło się spotkanie z policjantką Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Pani policjantka przyniosła dzieciom kolorowanki, opowiadała jak bezpiecznie poruszać się po drodze do przedszkola, w trakcie wycieczek oraz jak pobiera się odciski palców. Omówiła strój policjanta i pokazała prawdziwe kajdanki
– dzieci oniemiały.

* w dniu 21 listopada, w naszym przedszkolu dla wszystkich maluchów odbyły się warsztaty edukacyjno-rozwojowe,
przeprowadzone przez firmę Akson. Każdy warsztat łączył trzy obszary: kompetencje matematyczne, kreatywność, sport i ekologię. Było bardzo interesująco.

* w dniu 26 listopada, odwiedził nas górnik z Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci otrzymały naklejki i okazjonalne kolorowanki z zagadkami na temat Kopalni.

* w dniu 27 listopada, odbyło się spotkanie z dietetykiem, który opowiedział dzieciom bajkę o tym dlaczego nasze kości i zęby potrzebują dużo wapnia, pokazał co jest zdrowe i dlaczego bardzo ważne jest właściwe odżywianie się. Dzieci wspólnie z panem zbudowały piramidę żywieniową z prawdziwych produktów.

* w dniu 28 listopada, odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Dzieci uwielbiają zabawy we wróżenie i bardzo się w nie angażują. Tego dnia były tańce, śpiewy, wróżby i lanie wosku.