* w dniu 1 października, z wizytą do naszego przedszkola przybył Teatrzyk Eden z przedstawieniem pt. ” Jonasz i niezwykła ryba”. Aktorzy, pokazali historię Jonasza – uczciwego człowieka jednak nie zawsze posłusznego. Spektakl, przedstawił jego niezwykłe przygody, życie w mieście, podróż statkiem oraz pobyt  w brzuchu dużej ryby. Widowisko uczy nas, że każdy może popełnić błąd, jednak ważne jest aby umieć się do tego przyznać i powiedzieć przepraszam.

* w dniu 9 października, obchodziliśmy Dzień Znaczka Pocztowego i Poczty. Z tej okazji dzieci z grupy Skrzatów i Smerfów udały się na krótką wycieczkę, w trakcie której odwiedziły pobliską placówkę Poczty Polskiej. W ramach tego dnia zorganizowaliśmy również konkurs plastyczny p.t.”Znaczek pocztowy”.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. Wyróżnione przez jury prace, możemy oglądać na pokonkursowej wystawie w przedszkolnej szatni.

* w dniu 10 października, dzieci z grupy Smerfów i Skrzatów udały się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema
w Krakowie. W ramach wycieczki, wspólnie z instruktorami zwiedziły cały Ogród, zatrzymując się przy najbardziej ciekawych stanowiskach doświadczalnych. Choć było trochę wietrznie, pogoda nam dopisała.

* w dniu 16 października, zorganizowaliśmy Dzień Dyni, w ramach którego były konkursy, zagadki, zabawy i między innymi arcytrudne turlanie OGROMNEJ DYNI – to było nie lada wyzwanie dla najmłodszych dzieci. Mieliśmy dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dzięki zaangażowaniu i współpracy z Rodzicami, dzieci poznały liczne potrawy z tego wspaniałego warzywa. ( była zupa dyniowa, racuchy, muffinki, frytki, ciasto itp.)
Bardzo dziękujemy!!!!

* w dniu 24 października, na przedszkolnym placu zabaw, odbyło się spotkanie dzieci z policjantami – przewodnikami psów. Policjanci opowiedzieli dzieciom o służbie z psami, pokazali ich możliwości,
np. posłuszeństwo, przejście przez „tunel” i aportowanie. Dzieci dostały opaski odblaskowe i została im pokazana pozycja obronna na wypadek ataku psa. Było bardzo ciekawie a niektóre dzieci pieski
chciały zabrać ze sobą do domu.

* w październiku, z grupą najstarszych przedszkolaków, dwukrotnie udaliśmy się do Tężni Solankowej w Kopalni Soli w Wieliczce.