* w dniu 5 kwietnia, dzieci z grupy Skrzatów i Smerfów udały się na wycieczkę do Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie. Uczestniczyły w zwiedzaniu zajezdni oraz wzięły udział w warsztatach w strefie kreatywności. Jest to specjalna przestrzeń przygotowana do zajęć edukacyjnych przy użyciu klocków o dużych rozmiarach. Dzieci mogły zrealizować swój własny projekt, pełen obiektów zaprojektowanych w ich wyobraźni.

* w dniu 12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. Rozwiązywaliśmy zagadki i zadania matematyczne, dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada oraz jakie są jej rodzaje i smaki. Był mały poczęstunek, jednak proszę się nie martwić, wszystko było z umiarem.

* w okresie od 11 do 15 kwietnia, w przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne. Dzieci wraz z paniami pracując w podgrupach, wykonały ozdoby, świąteczne koszyczki, siały rzeżuchę i owies.

* Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Ten dzień obchodziliśmy 21 kwietnia. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi – jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, jak w prawidłowy sposób segregować śmieci, wrzucając je do odpowiednich pojemników oraz jak oszczędzać wodę.
Z przyjemnością informujemy, że dzieci z naszego przedszkola zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Przedszkolaka rady na odpady”. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych prac.

* z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, w dniu 29 kwietnia, z wizytą do przedszkola przybył Zespół Pieśni i Tańca Sułkowianie. Nasi Goście przedstawili nam elementy tańca ludowego, stroje, zwyczaje i ludową muzykę. Specjalnie na tą okazję zagrany został krótki koncert akordeonowy w trakcie którego odtańczono tańce ludowe.