* 5 maja, wyjechaliśmy do Teatru Groteska na przedstawienie pt. „Nie płacz koziołku”. Była to wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Bohaterem przedstawienia jest mały i nieposłuszny koziołek. Uparciuch, nie słucha przestróg Mamy o zbliżającej się burzy i niebezpiecznie oddala się od domu podczas szalejącej ulewy. Szybko popada w tarapaty i pewnie stałby się smacznym kąskiem dla wilków, gdyby nie pomoc innych zwierząt. Wszystko to składa się na pełną ciepła i humoru atmosferę przedstawienia. Bajka uczy, że warto słuchać dorosłych. Zachęca także do niesienia pomocy innym. Był to debiutancki wyjazd naszych najmłodszych przedszkolaków. Dzieci miały okazję siedzieć w pierwszym rzędzie a w trakcie spektaklu aktorzy zapraszali dzieci do zabawy co było przyjęte z ogromną radością i satysfakcją.

* 20 maja miało miejsce ważne święto „Dzień Pszczół”. Z tej okazji gościliśmy pszczelarza, który opowiedział dzieciom o pszczołach i ich ogromnym znaczeniu dla środowiska. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda pszczeli pyłek, pierzga i propolis. Dowiedziały się jak pozyskuje się wosk, pyłek kwiatowy, mogły również obserwować pszczoły w szklanym ulu.

* w dniu 27 maja zorganizowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Każda grupa zaprezentowała swój program. Serdecznie Państwu dziękujemy za liczny udział, jesteśmy bardzo dumni z występów naszych dzieci, które dostarczyły nam wielu wzruszeń i pięknych przeżyć.