*W dniu 4 października, dzieci z grupy Smerfów i Skrzatów pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Tuszyną” w Czasławiu. Scenariusz wycieczki obejmował m.in. :
-wyrabianie masy z dzierży, z której dzieci własnoręcznie formowały ciasto do wypieku bułek,
-wytwarzanie sera białego z ogrzanego mleka oraz wyciskanie serwatki za pomocą prasy,
-pokaz przyrządu do wyrabiania masła, w którym dzieci brały udział.
Po wszystkim dzieci udały się na przejażdżkę wozami taborowymi po malowniczej dolinie. W trakcie wycieczki zwiedzany był jesienny sad z udziałem sadownika.  Na sam koniec dzieci uczestniczyły w obiedzie przygotowanym przez panią gospodynię.

[Best_Wordpress_Gallery id=”125″ gal_title=”Wycieczka do Czasławia”]

Możliwości i zasoby środowiska lokalnego miasta Wieliczki zostały wykorzystany przez nas w celu poprawy stanu zdrowia dzieci. W miesiącach od VI-X/2017r dzieci 1 x w tygodniu przebywały w tężni solankowej. Inhalacje profilaktyczne wzmacniają układ oddechowy i odpornościowy.

Dodatkową atrakcją jest wieża widokowa z której można podziwiać panoramę Wieliczki.

*W połowie miesiąca dzieci udały się do osiedlowej biblioteki. Przesłaniem tej wycieczki było zachęcenie dzieci do czytania i wskazanie jak wiele dobrego niesie obcowanie z książką.

*W październiku dzieci rozpoczęły „Podróże z Krzysztoforkiem i Dorotką”. Jest to cykl zajęć z edukacji regionalnej, w trakcie których dzieci poznają Kraków. Zajęcia odbywały się w przedszkolu, a wycieczka do Krakowa, która miała miejsce we Wrześniu, była jednym z elementów tego cyklu.

W ramach realizacji tematyki bezpieczeństwa w dniu 16 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej w Wieliczce. Dzieci serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały pogadanki na temat „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Oprócz zasad bezpiecznego poruszania się po drodze policjant zwrócił uwagę na zachowanie ostrożności wobec obcych osób, a także znajomość numerów alarmowych. Ciekawość dzieci wzbudziła jak zwykle prezentacja policyjnego munduru i wyposażenia niezbędnego do codziennej pracy.

 

 

Leave a Comment