* w dniu 6 maja, w przedszkolu odbyły się warsztaty chemiczne. Nasze pociechy zapoznały się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym w laboratorium, a następnie pod bacznym okiem prowadzącego wykonały samodzielnie eksperymenty chemiczne, łącząc ze sobą substancje o różnych właściwościach.  Mogliśmy zobaczyć min. mieszanie barw, wulkan, znikającą wodę, dmuchanie balonu za pomocą octu i sody oraz suchy lód.

* w dniu 13 maja, dzieci z grupy Biedronek, spacerkiem udały się do Miasteczka Ruchu Drogowego w Wieliczce na ul. Jedynaka. W trakcie wycieczki utrwalały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się, aby zawsze chodzić główną drogą, jak nie ma chodnika iść poboczem z lewej strony jezdni oraz tego aby przez ulicę przechodzić w miejscach wyznaczonych, na pasach i zawsze na zielonym świetle.

* w dniu 14 maja całym przedszkolem wyjechaliśmy do Kina Kijów na spektakl muzyczny pt. „Kot w Butach”. To historia o zuchwałym kocie, nie tylko noszącym buty, ale mającym także niezwykłą zdolność mówienia. Dynamiczne, dowcipne przedstawienie, starannie przygotowane sceny połączone z elementami teatru cieni i mnóstwem muzyki, które wszystkich wciągnęły w świat pełen przygód, niespodziewanych zwrotów akcji i mnóstwa śmiechu.

* w dniu 20 maja, pracą w grupach obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły. Jego celem było podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Warto pamiętać, że pszczoły zapylają aż 77 proc. gatunków roślin, z których są wytwarzane produkty spożywcze roślinnego pochodzenia. Pozyskiwanie miodu to tylko część ich działalności, gdyż zapylającą też krzewy i drzewa.

Podążając za myślą Alberta Einsteina, “… jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” .