* w dniu 15 kwietnia, dzieci z grupy Biedronek i Skrzatów, udały się do Sali Koncertowej Krakowskiej Filharmonii na koncert pt. „Motyl”. W kwietniowej Bajce Muzyką Pisanej pochyliliśmy się nad tym, jaką rolę w życiu odgrywają wolność, ekspresja emocji, miłość i kreatywny pierwiastek, a wszystko to jak zwykle w towarzystwie Aleksandra Fredry i jego poezji. Tym koncertem, w tym roku szkolnym zakończyliśmy wyjazdy do Filharmonii.

* w dniu 17 kwietnia, dzieci z grupy Biedronek i Skrzatów, w ramach cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, udały się komunikacją miejską do Wielickiej Mediateki na film pt. „Basia 4- Złość „. Tym razem, mowa była o złości. W jakich sytuacjach w życiu pojawia się złość? Czy potrafię znaleźć powód mojej złości? Jak moją złością nie zrobić przykrości drugiej osobie ? W tym przypadku również był to nasz ostatni wyjazd do kina.

* co prawda święto czekolady znajdziemy w kalendarzu 12 kwietnia, ale grupa maluszków postanowiła świętować ten dzień troszkę wcześniej. Na zajęciach dzieci poznały proces powstawania czekolady, od owocu kakaowca do tabliczki czekolady, za pomocą swoich wszystkich zmysłów próbowały rozróżnić i nazwać różne rodzaje czekolad. Ten słodki przysmak towarzyszył nam także w zabawie matematycznej, gdzie próbowaliśmy sprawiedliwie podzielić tabliczkę czekolady między dziećmi. Najciekawszym punktem programu było topienie czekolady i maczanie w niej owoców.

* „Wiosna na wsi” – taki temat towarzyszył grupie „Biedronki” przez cały tydzień w dniach od 8 do 12 kwietnia. Dzieci uporządkowały swoją wiedzę na temat zwierząt z wiejskiej zagrody, dowiedziały się, jak nazywają się ich domy, jak gospodarz dba o zwierzęta oraz jakie produkty powstają z mleka i wełny. Podczas zajęć przedszkolaki ćwiczyły oddychanie z użyciem piórek oraz wykonały pracę plastyczną z ich wykorzystaniem.

– 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia, nasze dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem. Musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, recykling odpadów, oszczędzanie wody i gaszenie światła kiedy wychodzimy z pomieszczenia.

– w dniu 23 kwietnia obchodziliśmy Dzień Książki – w tym dniu komunikacją publiczną dzieci z grupy Biedronek i Skrzatów udały się do Biblioteki Miejskiej w Wieliczce. Dzieci dowiedziały się, że czytanie książek ma magiczną moc, potrafi przenieść czytelnika w przepiękny świat wyobraźni, daje możliwość stania się kimkolwiek tylko chcemy i odwiedzić miejsca o których się tylko śni. Wypożyczyły również 8 książek, na popołudniowe czytanie w przedszkolu.