* w dniach od 1 do 14 lutego, w przedszkolu uruchomiona została poczta walentynkowa. Była to doskonała okazja, aby nasze przedszkolaki wyznały sympatię swojej koleżance lub koledze. Co ważne, można było to zrobić anonimowo ! Pudełeczko, do którego wkładano korespondencję znajdowało się przy drzwiach wejściowych do przedszkola. Skala sympatii przerosła nasze oczekiwania i ucieszyła nasze serca.

* w dniu 9 lutego, w przedszkolu w podgrupach, obchodziliśmy Dzień Pizzy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi.

* w dniu 11 lutego, przybył Teatrzyk Eden z nowym, niepokazywanym jeszcze w naszym przedszkolu przedstawieniem pt. „Samotny Bogacz”. Jest to opowieść o bogatym człowieku, dla którego bogactwo materialne stało się najwyższą wartością. Ciągła muzyka i tańce w pałacu dają Bogaczowi poczucie, że jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Gardząc tymi, którzy nie mieli pieniędzy i byli gorzej ubrani główny bohater nie zdaje sobie sprawy z tego, kto wyciągnie do niego pomocną dłoń kiedy on sam znajdzie się w potrzebie. Czy będą to jego przyjaciele z pałacu, dla których wyprawiał huczne uczty? Czy może ktoś, kto nigdy nie był na nie zaproszony… Dzieci uczą się, że nie wolno śmiać się z innych ludzi, a pomoc potrzebującemu – niezależnie bogatemu, czy biednemu – daje więcej radości niż najśmieszniejsze żarty. Mali widzowie dowiadują się także, że nigdy nie jest za późno na zmianę oraz, że każdy może osiągnąć prawdziwe bogactwo niezależnie od wielkości posiadanego majątku.

* w dniu 16 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Były tańce, muzyka i śpiew. Dzieci miały wspaniałe, barwne stroje wróżek, policjantów, batmanów i spaidermenów. Bal poprowadziła zaprzyjaźniona z przedszkolem firma – moc atrakcji, konkursy, korowody, tańce i śpiew. Wszyscy byli zachwyceni. Przed balem, wszystkie dzieci uczestniczyły w sesji zdjęciowej, której efekty dotarły już do Państwa rąk. Drodzy Państwo informuję, że można składać zamówienia na dodatkowe zdjęcia.

* w dniu 19 lutego grupa dzieci, rozpoczęła udział w turnusie rehabilitacyjnym w uzdrowisku w Kopalni Soli w Wieliczce. Turnus trwać będzie 3 tygodnie. To już nasz 6 turnus. Cykl leczenia obejmuje 15 zjazdów do podziemnych komór solnych zlokalizowanych na głębokości 135 m. Zjazdy naszych dzieci do uzdrowiska odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku. W ramach programu rehabilitacji organizowane są panele treningowe, obejmujące ćwiczenia oddechowe, treningi ogólno – usprawniające oraz edukacja zdrowotna. Najistotniejszym elementem programu rehabilitacji oddechowej jest miejsce, w którym jest on prowadzony i unikatowe warunki klimatyczne. Dzięki wysokiej zawartości aerozolu solnego, a jednocześnie braku zanieczyszczeń czy alergenów, mikroklimat Kopalni Soli wpływa bardzo korzystnie na układ oddechowy. Podwyższone ciśnienie atmosferyczne powoduje lepsze zaopatrzenie poszczególnych tkanek i organów w tlen a wysoka wilgotność powietrza zapewnia odpowiednie nawilżenie dróg oddechowych. Środowisko podziemne jest bezpieczne także pod względem bakteriologicznym. Dłuższe pobyty w Uzdrowisku pozwalają na zmniejszenie objawów chorobowych ze strony układu oddechowego oraz spadek ilości infekcji.

* w dniu 25 lutego, zorganizowaliśmy Dzień Dinozaura. W tym dniu odwiedził nas specjalny gość, znawca, wielbiciel i już prawie paleontolog (jeszcze troszkę mu brakuje ale już prawie) Kornel Duczymiński. Dzieciom przedstawił wizerunki niektórych przedpotopowych gadów, opowiedział dzieciom gdzie żyły, co jadły czy były małe a może duże oraz dlaczego już ich nie ma wśród nas. Dzieci oglądały albumy, encyklopedie, kolorowały sylwetki i uczestniczyły w specjalnym pokazie figurek tych prehistorycznych stworzeń.