W dniu 4 lutego po raz pierwszy wyjechaliśmy na koncert do Filharmonii w Krakowie na przedstawienie pt. „Muzyka i taniec”. Ponieważ widowisko było bardzo ciekawe stojące na wysokim poziomie artystycznym i dydaktycznym, mamy zaplanowany kolejny wyjazd w dniu 9 maja gdzie tematem widowiska będzie „Muzyką jest świat”.

 

Dzień później w dniu 5 lutego, w przedszkolu zorganizowana została Zabawa Karnawałowa – „Czarodziejska szkoła magii”. Wszystkie dzieci miały wspaniałe przebrania – dziękujemy Państwu za zaangażowanie w organizacji stroju karnawałowego.

 

W dniu 11 lutego, w przedszkolu zostało wystawione przedstawienie pt. „Calineczka”. Historia opowiedziana wg znanego scenariusza z dużą dawką humoru. Wszyscy dobrze sie bawili.

 

W dniu 29 lutego część dzieci z grupy Smerfów i Skrzatów, podobnie jak w poprzednim roku szkolnym (grudzień 2014), rozpoczęła zjazdy do Uzdrowiska w Kopalni Soli w Wieliczce. W ramach pobytu sanatoryjnego, każdego dnia w godzinach od 8.15 – 14.00 przez trzy tygodnie do 18 marca, nasze przedszkolaki uczestniczą w rehabilitacji pulmonologicznej, która swoim programem obejmuje m.in. : nowoczesną gimnastykę oddechową, korekcję wzroku oddechowego, naukę oddychania torem przeponowym, trening mięśni oddechowych, ćwiczenia relaksacyjno-ruchowe, aerobik, tańce integracyjne oraz inhalacje(nebulizacje) solankowe. Oprócz rehabilitacji przedszkolaki uczestniczą w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez nasze panie nauczycielki.

Jak to wygląda ?

Dzieci pod opieką pań nauczycielek, dowożone są autokarem i szybem Regis zjeżdżają na III poziom Kopalni Soli, 135 m. pod powierzchnię ziemi. Oprócz naszych pań w turnusie z ramienia uzdrowiska stale uczestniczy personel medyczny – lekarz, pielęgniarka i fizjoterapeuta. Każdy dzień to 6 godzin pobytu w uzdrowisku głęboko pod ziemią w warunkach subterraneoterapii. Jest to autorski program Uzdrowiska Kopalnia Soli WIELICZKA. Następnie ok. godziny 14.00 dzieci szybem Regi wyjeżdżają na powierzchnię i autokarem wracają do przedszkola. Ponadto, w weekendy (jak tylko ktoś chce) odbywają się zjazdy nocne, trwające od godziny 19.30 do 8 rano dnia następnego. Wówczas dzieciom towarzyszy jeden z rodziców. Nocleg odbywa się w pomieszczeniach, gdzie do dyspozycji jest wygodne łóżko i ciepła pościel.

Leave a Comment