* w dniu 11 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Jedenasty listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dzieci poznawały nasze symbole narodowe: godło, flagę i hymn. Dowiedziały się, że traktujemy je z należytym szacunkiem i godnością. Nasze przedszkolaki, w salkach z podziałem na grupy, wykonały prace plastyczne i śpiewały pieśni patriotyczne.

* w dniu 23 listopada, w ramach cyklu „Bajki muzyką pisane” uczestniczyliśmy w kolejnym wyjeździe na przedstawienie muzyczne pt. „Kto czaruje w krakowskich piwnicach”, tym razem do Nowohuckiego Centrum Kultury. Była to druga część tryptyku bajek muzycznych przygotowanych dla najmłodszych przez Filharmonię Krakowską.

* w dniu 30 listopada, zorganizowaliśmy Andrzejki. Jest to czas kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Pani Joasia wcieliła się w rolę wróżki Szaralindy i magiczną różdżką przepowiadała przyszłość. Mieliśmy konkursy, tańce, wróżby i przepowiadanie przyszłości. Dzieci to uwielbiają. Było dużo radości i ekscytacji.