* 2 grudnia, z okazji Barbórki, do naszego przedszkola z wizytą przyszedł górnik z Kopalni Soli w Wieliczce. Odwiedził nas w galowym górniczym mundurze. Opowiadał historie i zwyczaje jakie obowiązują w górniczym świecie. Dla każdego przedszkolaka przyniósł drobny upominek.

* w dniu 6 grudnia do przedszkola przybył Teatrzyk Eden z przedstawieniem pt. „Opowieść Wigilijna”. Spektakl opowiada historię wujka Scrooge, który jest ponurym samotnikiem nielubiącym ludzi, a ponad wszystko kochającym swoje pieniądze. W noc wigilijną staje się niezwykła rzecz – wujaszka odwiedzają trzej niespodziewani goście, którzy pokazują mu co jest istotą świąt Bożego Narodzenia. Spektakl uświadamia małym widzom, że miłość i rodzina są bardzo ważne w życiu każdego człowieka.

* w tym samym dniu odwiedził nas św. Mikołaj. Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi, wszystkie dzieci z wrażenia zatrzymywały oddech. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie i w progu stanął On… Święty Mikołaj! Na sam koniec, po wręczeniu wyczekiwanych prezentów, Mikołaj wspólnie z dziećmi pozował do zdjęć biorąc je kolejno na kolana. Atmosfera spotkania była magiczna.

* 17 grudnia uroczyście przywitaliśmy Zimę. W postać śnieżynki wcieliła się p. Karolina z grupy Smerfów.

* w dniu 23 grudnia, odbyła się przedszkolna Wigilia oraz Jasełka. Było wspólne kolędowanie, składanie sobie życzeń, łamanie się opłatkiem oraz przedstawienie wykonane przez przedszkolaków z grupy Skrzatów.