* W dniu 3 grudnia do przedszkola przybył Teatrzyk Eden z przedstawieniem pt. Legenda o św. Mikołaju. Aktorzy przedstawili nam historię młodego chłopca, który nie mógł pogodzić się z tym, że jedni ludzie mają wszystko a inni nie mają niczego. Pewnego dnia postanowił to zmienić…

* W tym samym dniu, po zakończonym przedstawieniu, jeden z aktorów Teatrzyku Eden wcielił się w postać św. Mikołaja. Wszystkim dzieciom wręczył upominki, grę edukacyjną, książeczkę i drobiazg słodkościowy.

* W dniu 8 grudnia, z wizytą do przedszkola przybył pan Marek, górnik z Kopalni Soli w Wieliczce. Odwiedził nas w galowym stroju. Opowiadał dzieciom ciekawe historie i zwyczaje jakie panują wśród górników. Na sam koniec spotkania dzieci zaprosiły pana Marka do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

* 21 grudnia, uroczyście przywitaliśmy Zimę. Każda grupa w swojej sali rozmawiała na temat zbliżającej się pory roku i odgadywała zagadki. Następnie do przedszkola przybyła Śnieżynka w rolę której wcieliła się pani Marta. Na początku Śnieżynka sprawdziła, czy dzieci są gotowe na powitanie Zimy, kiedy miała już pewność, że wszyscy są przygotowani, wówczas zaprosiła dzieci do tańca i wspólnej zabawy.

* W dniu 23 grudnia, odbyła się przedszkolna Wigilia oraz Jasełka. Z tej okazji dzieci z grupy starszaków dla wszystkich przedszkolaków zaprezentowały Jasełka. Było wspólne kolędowanie, składanie sobie życzeń oraz łamanie się opłatkiem.