W dniu 3 grudnia, z okazji Barbórki, z wizytą do przedszkola, tak jak każdego roku, przybył górnik z Kopalni Soli w Wieliczce. Przybliżył dzieciom tajemnice swojego zawodu, opowiadanie zainteresowało wszystkich słuchaczy. Był w stroju galowym górnika, z długim białym pióropuszem.

 

W dniu 4 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Misia Pluszowego w naszym przedszkolu odbyło się przedpremierowe przedstawienie pt. „Masza i niedźwiedź”. Pełna humoru bajka opowiada historię małej dziewczynki zagubionej w lesie i niedźwiedzia – zasłużonego cyrkowego misia. Spektakl został wystawiony przez trzy dobrze zapowiadające się aktorki młodego pokolenia, p. Paulinę nauczycielkę z grupy „Biedronek”, p. Natalię nauczycielkę z grupy „Smerfów” i p. Magdę nauczycielkę z grupy „Skrzatów”.

 

W dniu 7 grudnia, z okazji Mikołaja nasze dzieci miały prawdziwy maraton.
O godzinie 10.30 grupa zgłoszony dzieci wyjechała na uroczystość do Kina Kijów pt. „Mikołaj Symfonicznie”. Barwne, melodyjne widowisko, piosenki i zabawy interaktywne z Mikołajem, animacje, pokaz edukacyjny instrumentów muzycznych, wspólne muzykowanie z instrumentami perkusyjnymi, zagadki muzyczne i rytmiczne, prezentacja multimedialna.
W tym samym dniu, w godzinach popołudniowych do naszego przedszkola przybył św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Scenariusz jego wizyty obejmował 20 minutowe przedstawienie pt. „Aniołek Nocy Wigilijnej”. Po widowisku pojawił się wyczekiwany Mikołaj, który bez wyjątku wszystkim dzieciom wręczy upominki.

 

W dniu 17 grudnia odbyła się zaległa III edycja koncertu symfonicznego z udziałem naszych zaprzyjaźnionych muzyków. Tym razem w roli głównej była trąbka i rodzina fletów, prostych, bocznych, renesansowych i barokowych. Oczywiście tak jak zawsze nie zabrakło skrzypiec. Muzycy wspólnie z naszymi dziećmi zaśpiewali kilka kolęd, a później każde dziecko mogło zagrać „coś swojego” na wybranym instrumencie.

 

W dniu 21 grudnia do przedszkola z wizytą przyjechał teatr Eden z przedstawieniem pt. „Opowieść wigilijna”. Jest to historia o głębokim doświadczeniu i przemianie. Główny bohater to ponury samotnik, nielubiący ludzi za to kochający swoje pieniądze. W noc wigilijną ukazują mu się duchy pod wpływem, których zmienia zdanie o ludziach i otaczającym go świecie. Staje się serdecznym i ciepłym człowiekiem otwartym na potrzeby innych.

 

W grudniu pani Natalia z grypy Smerfów, dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola, zorganizowała konkurs pt. „Ozdoby choinkowe”. Założeniem konkursu było wykonanie pracy wspólnie ze swoimi rodzicami. Wszystkie prace były wyjątkowe a każdemu laureatowi konkursu wręczono nagrodę. zadania – podobnie jak nasze przedszkolaki.

Leave a Comment