* w dniu 13 września, z wizytą do przedszkola przybył Teatrzyk Eden z przedstawieniem pt. „Arka Noego”. Dzieciom przedstawiona została historia Noego, który wraz z pomocnikami musi wybudować olbrzymi statek, aby uratować wszystkie zwierzęta przed zbliżającym się potopem. Arka wypełniona mającymi wiele nieprzewidywalnych pomysłów pasażerami, wypłynie w pełen przygód rejs. Historia angażuje widzów w opiekę nad zwierzętami i uczy jak ważne są dobre uczynki oraz szacunek do drugiego człowieka i jego pracy.

* pierwszy dzień jesieni przywitaliśmy wspólnie, całym przedszkolem. Pani Jesień, w tę rolę wcieliła się pani Marta z grupy Biedronek, przywitała dzieci ubrana w barwne jesienne kolory. Były konkursy, piosenki i prace plastyczne, które wywiesiliśmy w przedszkolnej szatni.

* w dniu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi, zabawy i radości; budowania pozytywnej samooceny i rozumienia pojęć : szacunek, przyjaźń, tolerancja. Jest to święto celebrujące rozwijanie ukrytego potencjału, tam gdzie nikt się go nie spodziewa. Tego dnia podejmowaliśmy wiele działań, które mogą pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

* w dniu 20 września obchodziliśmy w grupach Dzień Przedszkolaka. Były zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej, sesja zdjęciowa ( można ją obejrzeć na FB ) i uroczyste wręczenie dyplomów.

* w dniu 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.  „ Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Chłopaka.”
Tego dnia chłopcy mogli poczuć się wyjątkowo, gdyż nasze małe damy wraz z wychowawczyniami grup przygotowały dla nich moc niespodzianek. W salach rozbrzmiewały słowa piosenki „ Sto lat” zaśpiewanej na cześć naszych dżentelmenów. Mali panowie otrzymali drobne upominki.