* w dniu 8 września z wizytą do przedszkola przybył Teatrzyk EDEN z przedstawieniem pt. „Najpiękniejszy prezent”. Była to opowieść o chłopcu, który nie marzył o pięknych i drogich prezentach lecz o tym aby jego zapracowany tata poświęcił mu odrobinę czasu. Marzenie Piotrusia spełnili tajemniczy pomocnicy. Przedstawienie pełne zwrotów akcji i zabawnych dialogów, przypominało dzieciom, że najcenniejsze co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi to m.in wspólnie spędzony czas.

* w dniu 23 września, pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowskiego ZOO. Dzieci stanęły na wysokości zadania. Z dużym zainteresowaniem zwiedzały ogród, jednym dzieciom bardziej do gustu przypadły skrzydlate, innym kopytne a jeszcze innym kotki i to nie te dachowe. Dużą furorę zrobiło karmienie kózek. W międzyczasie nasze pociechy zjadły drożdżówkę z serem, popijając ciepłą herbatą. Bardzo się cieszymy, że pogoda nam dopisała.

* w dniu 24 września, z odwiedzinami do przedszkola, policyjnym wozem przyjechała pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Pani sierżant Adrianna Palonek, opowiedziała o swojej pracy, na jakim świetle możemy przejść na drugą stronę jezdni oraz o tym, że jadąc rowerem lub hulajnogą zawsze należy chronić głowę i zakładać kask. Pokazała dzieciom elementy wyposażenia, pozwoliła przymierzyć czapkę, policyjną kamizelkę a najodważniejszym usiąść w policyjnym wozie. Wszystkim bardzo się podobało.