* W dniu 11 września z przedstawieniem pt. „Prawdziwy skarb” odwiedził nas Teatrzyk Eden. Pełen humoru spektakl, oparty jest na znanej przypowieści o Synu Marnotrawnym.
Opowiadanie wyjaśnia młodym widzom, że prawdziwym skarbem jest rodzina oraz miłość, uczy posłuszeństwa wobec rodziców wyjaśnia, że nie szata zdobi człowieka oraz tłumaczy kim jest prawdziwy przyjaciel.

* W dniu 14 września, grupa najstarszych dzieci, rozpoczęła pobyt uzdrowiskowy w Kopalni Soli w Wieliczce. Przez okres prawie całego miesiąca od 14 września do 2 października, dzieci z naszego przedszkola w takim turnusie uczestniczyły już piąty raz.   Przez ten czas, pobyt w uzdrowisku trwał od godziny 8.15 do godziny 14.00. Dzieci wraz z paniami brały udział w ćwiczeniach
z rehabilitantem, uczyły się zasad prawidłowego oddychania, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Oprócz tego realizowana była podstawa programowa. Wszystkie zajęcia odbywały się na poziomie III, 135 metrów pod ziemią w Komorze Boczkowskiego, w Komorze Smok oraz w Komorze Stajnia Gór Wschodnich. Przewidziano również pobyt nocny, w trakcie którego dziecko pod opieką rodzica miało możliwość przenocowania w uzdrowisku w ciepłej pościeli, głęboko pod powierzchnią ziemi. Zasadniczym celem rehabilitacji był pobyt w specyficznym, leczniczym mikroklimacie i uczestnictwo w zabiegach fizjoterapeutycznych. Nowatorską metodą leczenia, prowadzona jest aktywna rehabilitacja układu oddechowego. “Stajnia Gór Wschodnich” pełni rolę nowoczesnej komory leczniczej – z niewielką tężnią solankową, sprzętem rehabilitacyjnym i miejscem do zabaw i czynnego wypoczynku.

*W dniu 14 września, w przedszkolu odbył się Dzień Kropki. Ten dzień jest coraz bardziej popularnym świętem kreatywności, odwagi i zabawy oraz doskonałym momentem do porozmawiania
z dziećmi na temat własnych talentów i zaprezentowania ich rówieśnikom ( bo przecież każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent). Nasze pociechy wykonały prace plastyczne, które zostały zaprezentowane w przedszkolnej szatni.

* W dniu 21 września, obchodziliśmy w grupach Dzień Przedszkolaka, każde dziecko z tej okazji otrzymało specjalny i wyjątkowy Dyplom Przedszkolaka.

* Natomiast w dniu 30 września, obchodziliśmy Dzień Chłopca. Ten dzień jest popularny wśród młodzieży szkolnej i studenckiej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby jego popularność rozpowszechniać wśród przedszkolaków.