PAŹDZIERNIK :

* w dniu 19 października obchodziliśmy w przedszkolu “Święto Marchewki”. Dzieci śpiewały marchewkowe piosenki oraz uczestniczyły w konkursach i zabawach. Wszyscy uczestnicy święta ubrani byli na pomarańczowo.

* w dniu 22 października wybraliśmy się do gospodarstawa agroturystycznego “Zaczarowane Wzgórze’ w Czasławiu. Czas spędzony na miejscu wypełniony był rozmaitymi zajęciami dydaktycznymi oraz mnóstwem atrakcji. W wycieczce uczestniczyły dwie starsze grupy (Smerfów i Skrzatów). Na miejscu zostaliśmy podzieleni wg grup i wymiennie uczestniczyliśmy w następujacych zajeciach:
– zajęcia sportowe grupowe i z podziałem na zespoły (zabawy z chustą Klanza, wyścig zespołowy z ziemniakiem na łyżce, rzut ziemniakiem do celu, przeciąganie liny, szukaniem dwóch identycznych połówek ziemniaka).
– zajęcia kulinarne, na nich poznaliśmy prawidłowe krojenie ziemniaka na frytki; po przygotowaniu ziemniaków moglismy degustować własnoręcznie przyrządzone frytki
– po degustacji frytek poznaliśmy dwa symaptyczne koniki które moglismy pogłaskać i na nich pojeździć
– kolejnym punktem programu było mini Zoo gdzie poznalismy bardzo przyjacielską kozę Paprykę oraz inne wiejskie zwierżatka; odwiedzieliśmy kurnik gdzie mogliśmy zobaczyc jak kury wysiaduja jajka, pani która oprowadzała nas po zoo opowiadała o różnych rodzajach jajek oraz o cyklu rozwoju pisklątka w jajku
– następnym przystankiem naszej wycieczki było dojenie super wytrwałej i grzecznej krowy. Proszę sie nie obawiać to była tylko atrapa.
– na ścieżce przyrodniczej dowiedzielismy się jak wygląda poroże jeleni i sarny
– na koniec poskakalismy jak zające, dziki i sarny w zespołowych zabawach
– na zajęciach plastycznych stworzylismy piekny kostium z liści kwiatów i gałązek jesiennych drzew dla baletnicy
– a ostatnim punktem programu był plac zabaw gdzie mogliśmy zapoznać się z innymi dziećmi

* w dniu 31 października, z wizytą do przedszkola przybył pan policjant z Komendy Powiatowej w Wieliczce. Opowiedział dzieciom o zasadach prawidłowego zachowania na drodze, kiedy możemy przechodzić przez jezdnię, w którym miejscu oraz jak prawidłowo rozglądać się czy nie nadjeżdża samochód.