* w  dniu 4 grudnia, w grupach obchodziliśmy Dzień Górnika. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi zapoznali się z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof, szola czy perlik. Przedszkolaki w ramach zajęć wykonały prace plastyczne, które zostały wywieszone w przedszkolnej szatni.

* w dniu 5 grudnia z wizytą do przedszkola przybył Teatr Eden z przedstawieniem pt. ” Opowieść wigilijna”. To przedstawienie jest adaptacją słynnego opowiadania Karola Dickensa, ukazującego niezwykłą historię Ebenezera Scrooge’a, ponurego skąpca nielubiącego ludzi, a ponad wszystko kochającego swoje pieniądze.

Po przedstawieniu jeden z aktorów wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i rozdał dzieciom upragnione prezenty. W tym roku Mikołaj przewidział gry planszowe i edukacyjne, układanki, puzzle i drobną słodkość.

* w dniu 11 grudnia z wizytą do naszego przedszkola przybyli zawodnicy ze Szkoły Sztuk Walki Kung Fu „Lung”. Zaprezentowali się dzieciom w barwnych strojach i przedstawili pokaz swoich umiejętności.

* w dniu 20 grudnia zakończyliśmy kolejny pobyt w uzdrowisku w Kopalni Soli w Wieliczce. Był to już nasz 9 pobyt. Cykl leczenia obejmował osiemnaście 2,5 godzinnych zjazdów do podziemnych komór solnych zlokalizowanych na głębokości 135 metrów. Zjazdy odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 11.00. W ramach programu rehabilitacji organizowane były panele treningowe, obejmujące ćwiczenia oddechowe, treningi ogólno-usprawniające oraz edukacja zdrowotna. Nadzór nad realizacją programu pełnił wykwalifikowany personel medyczny z Uzdrowiska.

* w dniu 21 grudnia uroczyście przywitaliśmy Zimę. W postać Zimy wcieliła się pani Asia – wychowawczyni z grupy Skrzatów zaś Jej pomocnikiem był jeden z przedszkolaków, który wcielił się w rolę bałwanka Olafa. Pani Zima przybliżyła dzieciom informacje dotyczące ,,zimowych” zmian w przyrodzie. Szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i lodzie. Był to dzień pełen radości, muzyki i prac plastycznych wywieszonych później w przedszkolnej szatni.

* w dniu 22 grudnia, odbyła się przedszkolna Wigilia. Było wspólne kolędowanie, składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem. Magiczny czas udzielił się dzieciom i wszystkim pracownikom przedszkola. Świąteczne dekoracje ozdobiły całą placówkę w barwnie strojone choinki, kolorowe bombki i migoczące światełka.