GRUDZIEŃ :

*w dniu 5 grudnia – starym zwyczajem – z okazji dnia św. Barbary, z wizytą do przedszkola przybył górnik z Kopalni Soli w Wieliczce.

* w dniu 7 grudnia, odwiedzi nas Teatrzyk EDEN z przedstawieniem pt. ” Najpiękniejszy prezent”. Spektakl przedstawia historię małego chłopca, który nie marzył o pięknych i drogich zabawkach pod choinkę, lecz o tym, aby jego zapracowany tata poświęcił mu odrobinę czasu.

* w tym samym dniu 7 grudnia, do przedszkola przybył św. Mikołaj z workiem upominków.

* w dniu 11 grudnia, dzieci z grupy Smerfów i Skrzatów udadzą się na Bożonarodzeniowe Warsztaty Szklarskie do Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie. W trakcie wycieczki dzieci uczestniczyły w pokazie ręcznego formowania szkła, w pokazie dmuchania świątecznych bombek, samemu wydmuchały balon oraz zobaczyły jak wygląda piec hutniczy do wytopu szkła. Na sam koniec w salce warsztatowej namalowały własny obrazek.

* w dniu 19 grudnia, trochę przed czasem, przywitaliśmy uroczyście Zimę.

 

* natomiast w dniu 21 grudnia, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, odbyła się uroczysta wigilia dla dzieci i pracowników. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem wprowadziły zebranych w radosny i świąteczny nastrój.