* w dniu 10 czerwca, odwiedzili nas strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. Przyjechali pięknym czerwonym wozem, z drabinami i prawdziwymi sikawkami. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sprzęt strażaka, ile waży i do czego służy. Mogły przymierzyć hełm, wejść do kabiny samochodu i posłuchać bardzo ciekawych opowieści.

* w dniu 24 czerwca, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z tańców.  Dzieci pochwaliły się swoimi umiejętnościami tanecznymi, po całym roku pracy.

* w dniu 28 czerwca, dzieci z grupy Smerfów i Skrzatów, udały się na wycieczkę do Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, w ramach której zjechały na dól do kopalni, 150 metrów po ziemię. Uczestniczyły w interaktywnym spacerze z Księżną Kingą. Podczas spaceru po solnej krainie, nasi mali przedszkolni bohaterowie poznali tajemnicze miejsca i postacie oraz dowiedzieli się skąd się wzięła sól w Wieliczce. Wycieczka była udana.

* w dniu 30 czerwca, w przedszkolu odbyło się pożegnanie dzieci kończących edukację przedszkolną. Była to chwila bardzo uroczysta, gdzie mieszały się radość ze wzruszeniem. Radość, bo nasi wychowankowie są już tak duzi i za chwilę będą chodzić do szkół, nosić tornister na plecach i biegać po boisku szkolnym a wzruszenie bo po tylu wspólnie spędzonych latach, bardzo trudno się rozstać.